Jak to latte Art

Latte art dla początkujących. Twoje pierwsze zdjęcie w kawie

Latte art dla początkujących. Twoje pierwsze zdjęcie w kawie

"Chciałbym zrobić cappuccino z łabędziem!". Ileż to razy słyszeliśmy to zdanie zaraz na początku wstępnego szkolenia z latte art. Obrazy w kawie przyciągają klientów kawiarni. Równie dobrze mogą zrobić wrażenie na bliskich, których zaprosisz na kawę. Latte art wymaga dobrej znajomości teorii czyli wiedzy dlaczego, co i jak robić. Możemy cię tego nauczyć. Potem trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć, aż powstanie kawa z sercem, tulipanem, rozetą i wreszcie wymarzonym łabędziem.


Idealna temperatura mleka do cappuccino

Idealna temperatura mleka do cappuccino

Temperatura mleka używanego doparzenia ulubionej wersji białej kawy wpływa nie tylko na ogólną temperaturę napoju. Temperatura mleka wpływa na konsystencję końcowej kawy i jej smak. Cappuccino, które parzy w język. To nie jest przyjemne. Nie tylko boli, ale też nie będziesz cieszyć się kawą z poparzonymi ustami. Z drugiej strony, letnia kawa nie przynosi tyle przyjemności.


O mleku w kawie i tworzeniu się mlecznej pianki

O mleku w kawie i tworzeniu się mlecznej pianki

Dlaczego nie wlać zimnego mleka do kawy, ale ciepłe i ubite? Jak powstaje taka mleczna pianka i które mleko jest najlepsze do ubijania? Jeśli uwielbiasz cappuccino i inne rodzaje kawy z mlekiem, czytaj dalej.

Ponieważ kawy mleczne są najpopularniejszymi napojami kawowymi, zasługują na dużą uwagę. Dlatego dziś zamierzam ujawnić ci sekrety ukryte w mleku. Przyjrzyjmy się popularnym rodzajom mleka w kawie:


Jak wybrać mleko do ubijania?

Jak wybrać mleko do ubijania?

Istnieją regiony i bariści, którzy uważają kawę z mlekiem niemal za przestępstwo. Ale w naszym regionie mleko i kawa są bardzo dobrymi przyjaciółmi. To nierozłączna para, tak jak kiedyś kawa była "cygarami". Oczywiście każdy może wlać mleko do kawy, ale przygotowanie odpowiedniej pianki, która będzie godnym dodatkiem do pierwszorzędnej kawy, wymaga umiejętności baristy i wiedzy na temat fizycznych i chemicznych właściwości mleka zwierzęcego.

Najlepszą opcją mleka zwierzęcego do spieniania mleka i akompaniamentu do kawy jest mleko krowie. Zdrowsze mleko kozie niestety nie okazało się dobrym wyborem, ponieważ jego specyficzny smak nie jest tak przyjazny dla smaku kawy. Jedynie Włosi nie zniechęcili się i wynaleźlicapriccino, kawę z ubitego mleka koziego,dla tych, którzy nie mogą spożywać mleka krowiego ze względów zdrowotnych .


Przewodnik po sztuce latte

Przewodnik po sztuce latte

Pewnie zauważyłeś, że wielu baristów po napełnieniu filiżanki spędza trochę czasu koncentrując się na powierzchni napoju, a następnie wręcza Ci kawę z charakterystycznym obrazkiem. To tak naprawdę jego artystyczny podpis - marka, może to być też przesłanie, bo choć tworzy obrazy według ustalonych zasad, to wyobraźnia nie ma granic i każdy kształt wyjdzie inaczej. Wszystko zależy od nastroju baristy i jego umiejętności. Może być zabawny, przypadkowy, gładki lub blokowy, z lokami lub subtelnie prosty.

Mówi się, że Włochy są kolebką europejskiej sztuki latte. Pionierem latte art w USA był David Schomer, który stworzył swoją pierwszą rozetę w Seattle w 1989 roku. Wynalazł on również mikropiankę (emulsję mleczną) trzy lata wcześniej, umożliwiając rozkwit latte art.


Sztuka latte: Jak zrobić caffe latte z rozetą

Sztuka latte: Jak zrobić caffe latte z rozetą

Płatki, pióra lub paprocie. Tak można sobie wyobrazić rozetę. Jestem pewien, że znasz to zdjęcie. Być może widziałeś go najczęściej w Cafe Latte. Sztuka latte w kształcie rozety jest typowa dla tej kawy. Stwórzmy ją więc razem.


Jak zrobić latte art: łabędzie i inne zwierzęta

Jak zrobić latte art: łabędzie i inne zwierzęta

Cappuccino z łabędziem. Jest to wspólny cel aspirujących baristów, którzy chcą nauczyć się techniki latte art. Umiejętność narysowania motywu łabędzia na kawie jest uważana za rodzaj meta. Rodzaj potwierdzenia poziomu, umiejętności i zdolności baristy. Jak więc narysować łabędzia w latte art?


Domowe cappuccino bez ekspresu do kawy? Żaden problem!

Domowe cappuccino bez ekspresu do kawy? Żaden problem!

Uwielbiasz kawę z mlekiem, a cappuccino lub caffe latte to Twój stały wybór w kawiarni? A co powiesz na zrobienie domowego cappuccino? W dzisiejszych czasach można przygotować mleko nawet bez najdroższego ekspresu do kawy, więc porozmawiajmy o tym, jak to zrobić.

6 powodów, dla których latte art nie działa dla Ciebie

6 powodów, dla których latte art nie działa dla Ciebie

Kawa bez obrazka może smakować świetnie. Ale kiedy skupiamy się na cappuccino lub latte, możemy prawie powiedzieć, że nie można sobie wyobrazić dobrego cappuccino bez ładnego latte art. W rzeczywistości, odpowiednio ubite mleko do latte art ma również wpływ na smak. Jeśli próbujesz stworzyć tulipana lub łabędzia w swoim cappuccino, ale nadal nie możesz tego zrobić dobrze, być może popełniasz jeden z poniższych błędów. Więc naprawmy to.


Zainspiruj się i wypróbuj nowe motywy Latte Art

Zainspiruj się i wypróbuj nowe motywy Latte Art

Latte Art to wyjątkowa sztuka w świecie baristów, która jest zawsze aktualna i przechodzi przez jedną innowacyjną fazę po drugiej. Obrazy kawowe zapewniają baristom platformę do wyrażania swojej kreatywności. Zainspiruj się ze mną najlepszymi dziełami Latte Art.

Następny