Chemex - ikona czystej sztuki kawowej. ☕

Niezrównany design, połączenie szkła i drewna, Chemex naprawdę przyciąga wzrok od pierwszego wejrzenia. Stworzony w 1941 roku, do dziś zachowuje swój ikoniczny wygląd klepsydry. Dzięki Chemexowi można przygotować kawę filtrowaną, pełną czystych aromatów i smaków bez odrobiny goryczy. 

Kultowy pojemnik w kształcie klepsydry z drewnianym kołnierzem i skórzanym sznurkiem to Chemex. Jest to stylowy ekspres do kawy z filtrem, który z pewnością zrobi wrażenie na każdym gościu. W Chemexie można przygotować zarówno kawę, jak i herbatę. A jeśli przez chwilę znudzi Ci się jedno i drugie, użyj Chemexa jako stylowego wazonu na swój bukiet. Nie zapominaj, że z Chemexem zawsze potrzebne są bibułki filtracyjne, więc upewnij się, że masz w domu spory zapas.

Chemex został wynaleziony w 1941 roku przez słynnego chemika i wynalazcę dr Petera Schlumbohma PhD. Schlumbohm stworzył unikalny pojemnik ze szkła borokrzemowego w kształcie klepsydry. Dodał do tego drewniany kołnierz ze skórzanym sznurkiem i narodziło się kultowe naczynie do parzenia kawy.  Od 1980 roku jest to firma rodzinna z siedzibą w zachodnim Massachusetts. Produkują Chemexy, papiery filtracyjne, akcesoria Chemex oraz czajniki Handblown. 

Kultowy dzbanek Chemex pozostaje niezmienny od 70 lat i prawdopodobnie zachowa swój wygląd przez kolejne lata. Jego wizualna elegancja sprawiła, że znalazł się w stałej kolekcji nowojorskiego Corning Museum of Glass. Chemex został również wybrany przez Illinois Institute of Technology jako jeden ze 100 najlepiej zaprojektowanych produktów swoich czasów. Niewiele produktów w tym stuleciu może się równać z nieskazitelnym połączeniem wzornictwa i funkcjonalności jak Chemex.

Misją firmy Chemex jest dostarczanie najwyższej jakości urządzeń do parzenia kawy. Dzięki Chemexowi zaparzysz doskonałą kawę, która jest czysta, aromatyczna o zrównoważonym smaku i pozbawiona goryczy.  Chemex jest kochany przez ludzi na całym świecie i ciągle zdobywa nowych. Może również dlatego, że możesz użyć Chemexa jako stylowego wazonu w swoim domu. Jesteś właścicielem Chemexa, co w nim uwielbiasz? Na naszym blogu mamy dla Was prosty tutorial jak zrobić kawę w Chemexie.