Hario - japoński mistrz szkła w świecie kawy. ☕

Japońska firma Hario sięga swoimi początkami do 1921 roku, dziś jest to globalnie rozpoznawalna marka, szczególnie wśród baristów. Dzięki szerokiej gamie produktów Hario pomaga w przygotowaniu kawy, na przykład dzięki modelowi V60, młynkom ręcznym i wielu innym akcesoriom dla baristów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego Hario to najlepsza marka do parzenia kawy w domu.

Początki firmy Hario sięgają 1921 roku w Japonii. Najpierw zaczęli od produkcji szkła laboratoryjnego. W 1948 roku rozszerzyli produkcję o artykuły gospodarstwa domowego, zaczynając od akcesoriów do kawy. Następnie w 1980 roku rozpoczęli produkcję soczewek do reflektorów samochodowych. Obecnie ich głównym celem jest produkcja różnych przedmiotów, począwszy od akcesoriów kuchennych do kawy i herbaty, a także aromaterapii i produktów dla zwierząt domowych.

Nazwa firmy Hario pochodzi od japońskiego imienia króla szkła (jap. 玻璃 王). Celem firmy Hario jest ochrona przyrody i stosowanie wysokiej jakości materiałów. Firma wykorzystuje w 100% naturalne minerały do produkcji szkła, starając się w ten sposób oświetlić środowisko. Szkło jest odporne na wysokie temperatury i kwasy. Firma stara się produkować wysokiej jakości produkty o różnych kształtach i kolorach z wysokiej jakości szkła żaroodpornego.

Od 1972 roku HARIO wprowadziło produkcję szkła żaroodpornego w fabryce bez kominów. Do tego działania konieczne było wynalezienie technologii, w której topienie szkła odbywałoby się za pomocą prądu. Koncepcja huty szkła nabrała nowego wymiaru - zanieczyszczenia dymem i pyłem, które zanieczyszczają powietrze i pogarszają warunki pracy, stały się dla HARIO przeszłością. Dziś nadal produkuje te materiały eksploatacyjne, a dodatkowo rozszerzyła obszar swojej działalności o produkcję szeregu akcesoriów do kawy i herbaty. Obejmuje również produkcję innych wyrobów nie tylko ze szkła, takich jak czajniki, młynki, filtry do papieru czy wagi. Ponadto produkty do aromaterapii, artykuły dla zwierząt domowych itp.

Obecnie coraz większą popularność zdobywa alternatywne przygotowanie kawy. Co to jest? Kawa przygotowana w alternatywny sposób jest łatwa do zrobienia w domu, przy użyciu odpowiednich środków. Takie jak dripper V60, AeroPress, Chemex czy prasa francuska. Marka Hario oferuje dużą ilość akcesoriów właśnie do alternatywnego przygotowania zarówno kawy jak i herbaty. Z Hario zawsze możesz postawić na jakość. Wybierz spośród najlepszych młynków ręcznych, Chemex, V60 i wielu akcesoriów dla baristów.